Bezcenny krwiobieg informacji

Na łamach proto.pl ukazał się wywiad z Justyną Piesiewicz, Prezesem IACL oraz Pauliną Trocińską, Dyrektorem ds. Relacji na temat roli komunikacji wewnętrznej w organizacji.

PRoto.: Skąd pomysł na wydanie e-booka na temat komunikacji wewnętrznej w formie pytań i odpowiedzi? [E-book do pobrania tutaj]

Justyna Piesiewicz, prezes zarządu IACL: Prowadząc warsztaty, będąc prelegentem na różnych konferencjach czy w końcu biorąc udział w projektach doradczych, otrzymujemy wiele podobnych pytań. Zauważyłyśmy również, że nie pojawiła się dotąd na rynku żadna publikacja poruszająca tematykę komunikacji w biznesie w tej formule. Stąd postanowiłyśmy wyjść naprzeciw naszym koleżankom oraz kolegom po fachu, ale również osobom zajmującym się na co dzień HR-em, PR-em, EB, a także kadrze zarządzającej i udzielić im odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Mam nadzieję, że znajdą tam nie tylko wskazówki, rozwiązania, ale także wiele inspiracji.

Paulina Trocińska, ekspertka komunikacji: Takie ujęcie tematu (pytanie-odpowiedź) wydawało nam się najbardziej optymalne właśnie z punktu widzenia czytelnika naszego e-booka. Od tego typu publikacji oczekujemy najczęściej, jeśli nie rozwiązania naszego problemu, to przynajmniej wskazówek jak to zrobić. Poza tym takie podejście ma jeszcze jedną zaletę – pozwala szybko odszukać interesujące nas tematy i wrócić do nich w dowolnej chwili i w miarę potrzeby.

PRoto.pl: Pani Justyno, jaka jest Pani definicja komunikacji wewnętrznej? W e-booku porównała ją Pani do krwiobiegu.

Czytaj dalej