Robert Buszta, Przewodniczący Rady Programowej

Robert Buszta2Jeden z najbardziej uznanych trenerów, coach’ów i doradców oraz praktyków biznesu z zakresu zarządzania, badań i komunikacji w organizacjach gospodarczych, polityki personalnej oraz strategii i technik sprzedaży.

Stypendysta uczelni w Zurychu (Instytut Junga) i Nowosybirsku (NLP Aleksiej Sitnikow). Od 1988 roku popularyzator technik pracy umysłowej (szybkie uczenie się: reguły treningu pamięci, technik notowania, zasady nauki szybkiego czytania i efektywnego studiowania) opartych o koncepcje angielskiego psychologa Tonego Buzana, w tym szczególnie programu „Use Your Head” (Rusz Głową).

Absolwent socjologii i psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.
W latach 1992-2002 Menadżer Kontraktowy:

– Dyrektor Handlowy Bussiness Foundation i Fundacji „Teraz Polska” – 2 edycje
– Dyrektor Handlowy Pierwszej Prywatnej Agencji Badań Rynkowych i Społecznych DEMOSKOP – wprowadzenie metody THOMAS INTERNATIONAL
– Dyrektor ds. szkoleń i rozwoju w Tracy College International – wprowadzenie na rynek Polski marki Brian Tracy i INSIGHTS.

Współzałożyciel i Wiceprezes Polskiej Izby Firm Szkoleniowych. Współpracuje na stałe z Tracy College International i Learning Method’s Group – Tony Buzan.

Od 1998 r. przeszkolił około 300,000 osób, miedzy innymi przedstawicieli takich firm jak: Bigram, AIESEC, Expert Recruitment, Work Serwis, ITI Neovision, Panorama Polska, Polskie Książki Telefoniczne, EMAX, SITA Learning System, BMT Dom Maklerski, Jard Press, Cogitto – Inteligo, Narodowy Fundusz Zdrowia, Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwo Infrastruktury, Polska Agencja Inwestycji Zagranicznych, Krajowa Szkoła Administracji Publicznej, Narodowy Bank Polski, liczne Urzędy Pracy, Urząd Miasta St. Warszawy, , Alcatel, Lumena, Commercial Union, Crowley, VOBIS, Vector-Soft,BMT Dom Maklerski, Bosch & Simens AGD, Commercial Union, ADT- TYCO, Estima, Kompass,  Whirpool , Zepter International Poland, Guard System, Winkhaus, TRW, Diageo, DGG Toruń, Polski Dom Farmaceutyczny, PCO – RISO, Boryszew, Serwipol i wiele innych

Prelegent licznych konferencji  i seminariów. Współzałożyciel i Wiceprezes Polskiej Izby Firm Szkoleniowych, Przewodniczący Rady Programowej IABC/Poland.

Mec. Waldemar Podel, Kancelaria Radców Prawnych Waldemar Podel


Waldemar Podel
Radca prawny, prawnik biznesu. Prowadzi własną kancelarię od 1996 r. na stałe lub doraźnie obsługując firmy z różnych branż gospodarki.

Ukończył dwie aplikacje (sądową i radcowską), studia doktoranckie w INP PAN w Warszawie, a także kilka kierunków studiów podyplomowych oraz specjalistycznych kursów. Sprawował funkcje syndyka i nadzorcy sądowego.

Patron, pracodawca, opiekun i mentor wielu prawników wykonujących obecnie zawody radcy prawnego, adwokata oraz sędziego.

Autor licznych publikacji na tematy prawne, w tym „Upadłość w praktyce. Komentarz, Orzecznictwo, Piśmiennictwo, Wzory, Przykłady, Przepisy” (2012 r.) oraz pięciu wydań ukazującej się w latach 2000-2012 książki „Wzory umów i pism w działalności gospodarczej. Komentarz. Orzecznictwo. Piśmiennictwo. Podatki. Przepisy” (V wyd. 2012 r.) oraz współautor „Nowe prawo upadłościowe. Praktyczny przewodnik dla przedsiębiorców” (2004 r.), a także „Jak korzystać z ekspertów zewnętrznych” (2011 r.). W grudniu 2013 ukazała się Jego kolejna książka pt. „Windykacja dla wierzycieli, firm windykacyjnych i kancelarii prawnych. Skuteczne praktyki.”.

Wykładowca prowadzący szkolenia z zakresu prawa gospodarczego oraz negocjacji adresowanych głównie do prawników, przedsiębiorców, windykatorów, wspólników i członków organów spółek. Prezes Zarządu Europejskiego Stowarzyszenia Praktyków Prawa Gospodarczego.

Członek licznych organizacji, w tym członek rad nadzorczych.

Agnieszka Maruda-Sperczak, Właściciel, Vision Consulting Group

Agnieszka Maruda-SperczakZ wykształcenia ekonomistka po Stosunkach Międzynarodowych, z zamiłowania i powołania PR’owiec i marketingowiec. Od 10 lat prowadzi agencję komunikacji marketingowej i PR – Vision Consulting Group, która realizuje projekty zarówno dla przedsiębiorstw polskich jak i korporacji międzynarodowych, a także prowadzi i współprowadzi 10 projektów unijnych w ramach programów POKL.

Specjalistka w dziedzinie marketingu i komunikacji skierowanej do kobiet, a także w dziedzinie budowania spójnego wizerunku. Promotorka przedsiębiorczości min. wśród kobiet oraz studentów, chętnie wypowiada się na temat prowadzenia biznesu, prowadzi prelekcje podczas spotkań i konferencji.

Jest Trenerem Biznesu, certyfikowanym Coachem ICF oraz Masterem NLP. Interesuje się Terapią Prowokatywną, ludźmi i tym co im w duszy gra. Uczy się od najlepszych. Szkoliła się min. u Anthony’ego Robbinsa, Franka Farelly’ego, Richarda Bandlera, Roberta Diltsa i Stevena Gilligana, Hermanna Mueller-Walbrodt’a.

Pracuje metodą coachingu i terapii prowokatywnej w pracy nad rozwojem osobistym i zawodowym. Prowadzi coachingi indywidualne i systemowe. Analizuje procesy zachodzące w systemach biznesowych i tworzy plany przeprowadzenia zmian.

Od 2006 prowadzi i współprowadzi szkolenia i treningi biznesowe min. z zakresu rozwoju osobistego, komunikacji i kreatywności, budowania synergii i porozumiewania, wyznaczania celów i motywacji, komunikacji z trudnym klientem, zarządzania emocjami. W latach 2006-2010 prowadziła autorski projekt Ogólnopolskich Konferencji Kobiet Przedsiębiorczych®, w których wzięło udział blisko 4000 kobiet – właścicielek firm i managerek – i przeszkoliło się w obszarze rozwoju osobistego, motywacji, kreatywności i komunikacji. Wymyśliła i prowadziła także projekt „Z kobietą bezpiecznie na drodze”, przełamujący stereotypowy obraz kobiety-kierowcy.

W latach 2002-2003 Product Manager Porsche w Kulczyk Tradex w Poznaniu, odpowiadająca za współtworzenie i rozwój sieci dealerskiej Porsche, szkolenia, kontakty z klientami, organizację wydarzeń precyzyjnie projektowanych dla grupy docelowej.

Jest optymistką, żyje z pasją i zgodnie ze swoją misją i wie czego oczekuje od życia. Kocha narty i jazdę samochodem, a także dobrą książkę. Podróżuje rodzinnie po świecie tak często jak to możliwe – najbardziej interesują ją Chiny i Japonia. Od 3 lat uważna obserwatorka rozwoju syna Miłosza, który jest równie zapalonym podróżnikiem jak rodzice. Jak mówi o sobie: „Szczęśliwie zajęta do końca życia”.